od jedne do druge zavisnosti...

Na ovom forumu možete da ispričate svoju ličnu priču, od početka do kraja. Alkoholičari, kockari, radoholici, zavisnici od droge, hrane, ljubavi/seksa, drugih ljudi - svi ste dobrodošli. Samo Vas molimo da se ograničite na vašu ličnu priču bez komentara i odgovora. Svačije iskustvo je podjednako vredno i značajno.

Moderator: admin

Odgovori
Korisnikov avatar
naca
Moderator foruma
Pridružio se: 26 Mar 2008, 00:47

Re: od jedne do druge zavisnosti...

Post od naca » 03 Feb 2013, 23:01

natasha napisao:Nepravedno je i krajnje egocentrično misliti da neku osobu tako dobro poznajem da znam šta je za nju najbolje.
TO Natashaaa!!!
(al mi je teskooo da i "u sebi" tako razmisljam, naglas sam usvojila (icon_e_wink) )
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Korisnikov avatar
natasha
Moderator foruma
Pridružio se: 21 Jan 2012, 12:29

Post od natasha » 11 Feb 2013, 15:06

Ne znam da li zbog toga što sam podelila ovde svoju muku sa vama ali ... sve što sam napisala o kolegi sa posla je prestalo da me nervira.
Opet mi se u sećanje vraća rečenica " Deljenjem se loše smanjuje a dobro uvećava..."
Neverovatno ali istinito.
Nestalo kao rukom odnešeno....
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

Korisnikov avatar
natasha
Moderator foruma

Post od natasha » 01 Mar 2013, 12:21

Ona lupa kako zine.Od ranog jutra, uz kafu, davi me pricama o svetskim i kosmickim zaverama,o njenim astralnim projekcijama i porukama koje joj stizu iz drugih svetova. O politickim silovanjima i zloglasnom novom svetskom poretku.

Sve ona najbolje zna i sve vidi. Sve razume. Divna je osoba, za sebe ima samo reci hvale, ali zato ne okleva da mlatne rasisiticki, seksisticki, nacionalisticki komentar tipa: "Ma ako samo nek se oni ubijaju..." i sl.

Cutim i trpim je. Moram jer je kevina prijateljica. Ako kazem sta mislim bice krvi do kolena.

Vraca mi se netrpeljivost prema ljudima - kao neki oblik netrpeljivosti prema izdaji principa u koje verujem.
Kad neko recima ili delom podrzava stvari koje smatram uzrokom svih zala na svetu - moj stomak reaguje na tu osobu kao na trulu hranu.
Ranije, dok sam bila emotivno tupa i prigusenog duha, bilo mi je normalno da ocutim na izjave koje vredjaju moj sistem vrednosti.
Ali sad me je sramota pred samom sobom da ocutim na govor mrznje i diskriminaciju, na obezvredjivanje ljudi zbog njihove boje koze, mesta rodjenja, religije ili roda/pola/seksualne orijenracije.
Vrednosti nisu vrednosti ako ih ne zivimo svojim primerom, ako ih ne zastupamo i ne branimo.

Ako ne pokusavam da budem promena koju svetu prizeljkujem, nikada NIKADA nece biti bolje.

Korisnikov avatar
natasha
Moderator foruma

Post od natasha » 01 Mar 2013, 14:12

Ipak bih se ovde slobodnije osecala i pisala kada bi ovaj forum izgubio oznake AA/NA/kojeggod A kao svoje glavno znamenje. Stvari o kojima trenutno razmisljam i o kojima bih pisala za neke u AA/NA bile bi jeres a opet za mene se i dalje savrseno uklapaju u filosofiju programa.Ipak,ne bih da sukobljavam interese. Mozda cu da se prebacim na narkomaniju.ba. To mi deluje kao produktivnije resenje od cekanja da se ovde promeni struktura foruma.

Korisnikov avatar
natasha
Moderator foruma

Post od natasha » 03 Mar 2013, 03:35

Bila neka ekipa kod nas u kući, na kafi, onako porodično - prijateljska poseta.
Naravno, ćaskali ljudi o svemu o čemu se uobičajeno ćaska u tim ritualnim prilikama - prvo malo komentarisali politiku I zauzimali strane, I objašnjavali pri tom zašto su "OVI" bolji a "ONI" gori...
Ja tu nemadoh šta mnogo reći jer nisam kompetentna I svi mi zvuče I izgledaju isto kako na načoj tako i na australijskoj političkoj sceni.

Onda su malo češljali po ženi lika koji se požalio na to kako ona hoće da se razvede I okrenula je decu protiv njega te tako jadan on it'd. Ovi to jedva dočekaše, baš su je opleli, te kučka te luda te ovaka je te onaka je....
Ja ni tu nemadoh šta pametno reći jer ženu ne poznajem a I da je poznajem šta ja znam koji su njeni razlozi I kakav je njihov brak.

Onda je lik pokušavao da se malo zeza I pravi šale... To je ok ali meni su šale bile glupe (ili sam glupa ja ) uglavnom nisam se smejala jer šale nisam razumela.

I tako... Prozborila bih pokoju, čisto iz kurtoazije, I nasmejala se pokoji put na komentare jedne simpatične bakice koja mi je bila, za razliku od lika, totalno svoja I duhovita.

Na kraju, kad im je nestalo tema, pitali su me svi, jedan po jedan, da li sam ok, jel mi dobro, što ćutim itd...
Izmislih nešto kako sam rano ustala pa sam malo ošamucena bla bla....

Uh, teško je biti svoj.
Teško je pustiti druge da budu svoji....
Nije toliko komplikovano koliko naprosto... Nije lako.

Korisnikov avatar
nale
Pridružio se: 13 Dec 2009, 19:46

Post od nale » 03 Mar 2013, 11:54

U pravu si Nato...baš nije lako biti svoj.
Mene nekada umara ta "nametnuta" pristojnost. Ne znam kako to da nazovem, ali mislim na taj prikriveni pritisak da učestvujem u nečemu što me ne zanima ili čak što mi ne prija, a koji podrazume da na bilo koji način (rečima, mimikom, gestikulacijom) odreagujem na nešto i da po pravilu krenem istom strujom koju nameće sagovornik.
Kada ne odreagujem, obavezno sam priupitana da li mi je dobro.
Možda bi trebalo da kažem: "Dobro mi je, ali me ni malo ne zanima to o čemu pričaš i umara me da te slušam...", ali mi se sve nesto čini da bih sebi nakačila samo dodatnu dijagnozu tipa "drkoška, neljubazna, arogantna" ili stvorila sebi bespotrebnog neprijatelja, što mi svakako nije cilj.
Ili, ako bih i rešila da se uključim u razgovor, a da budem dosledna i iskrena i da kažem svoj stav koji je suprotan, eto opet prazne priče koju je izrodila druga prazna priča, a koja se svodi na to ko je u pravu.
Mada, da budem iskrena, u poslednje vreme, retko da me koja priča i druženje na tu temu interesuje. Sve mi se čini već nekako ispričano. Većina priča se svodi na prepričavanje nečega što sam sto puta čula ili na razgovore o tudjim životima, ili na fantaziranje o sopstvenom.
Meni je život prošao u tim praznim pričama i upravo sam najvažnije odnose izgradila na tim praznim pričama, a život je prošao negde par metara dalje i srećna sam što sam uvidela to i što znam da ne moram da učestvujem u tome, svidjalo se to nekome ili ne.
Ja sam i dalje nekako za onu, bolje sam, nego u lošem društvu, ili da preformulišem, bolje sam nego u društvu koje ti ne prija...I ovako verujem da čovek i jeste suštinski sam i da kada shvati to, sve postaje lakše, koliko god to paradoksalno zvučalo.

Grlim te i ljubim, draga Nato, mnogo mnogo!

Korisnikov avatar
natasha
Moderator foruma

Post od natasha » 28 Mar 2013, 21:18

nale napisao:Mene nekada umara ta "nametnuta" pristojnost.
Eh da, nametnuta pristojnost...

Nekad „pristojnost“ nameće blebetanje i klepetanje praznih priča.
A nekad nameće ćutanje o važnim temama.

Ja ne znam šta me više od to dvoje smara, nametnuto blebetanje o nebitnom ili nametnuto ćutanje o bitnom...

Trenutno radim na dva projekta, sa dva tima, koji su delovi različitih sektora u okviru iste organizacije. Ta dva tima su opasno blizu granice da međusobno zarate, žale se jedni na druge i polako ulaze u fazu teranja međusobnog inata. Ja, pošto radim na obe strane, različitim danima u nedelji, imam sve perspektive, i „spolja“ i „iznutra“, vidim kako jedni druge vide i vidim da su (kao što to obično biva) obe strane negde u pravu a negde u krivu... Ali... problem je trivijalan isto koliko i rešenje... Međutim, da bi se to trivijalno rešilo, potrebno je izgovoriti sledeće:

„Ti, Pero Periću, ako ti na vratima piše da radiš od 9 do 18, i ako znaš da su ti klijenti oni kojima se uvek žuri jer ih trese kriza i juri policija, onda ne možeš da svaki čas zaključavaš kancelariju, švrćkaš se po zgradi i deset puta dnevno ideš na puš-pauzu od po pola sata. Tvoji klijenti te onda čekaju, i sede meni na recepciji, meni gunđaju, žale se, psuju, viču i prave scene. Zabole me to što si u „tajnoj“ vezi sa mendžerom pa svi moramo da se pretvaramo kako ništa ne znamo i klimamo glavom kad kažeš da su vaše „puš-pauze“ zapravo supervizija za koju zbog obima posla zaboga inače nemate vremena. Što niko drugi nema superviziju a tvoj golubić je ima šest puta na dan? Mrš bre u pizdu materinu...“

„ A ti Snajka Snajkić, spusti malo loptu sa tim tripovima – ako neko pusti klijenta minut ranije u kancelariju dobiću nervni slom-, nisi ti Kerber nego osoba koja radi na recepciji organizacije koja pomaže ljudima u krizi, ljudima bez kuće, bez zdravlja a neretko i bez razuma. Zajebi te tvoje opsesivne tripove ili idi zaposli se negde gde nema ljudi i gde ćeš da drndaš mašine i robote a ne namučene ljude kojima je potrebna pomoć. Mrš bre i ti u pizdu materinu“

I tako... mi svi "pristojno" ćutimo a tenzija raste, kuva li kuva... A klijenti ispaštaju...

Korisnikov avatar
natasha
Moderator foruma

Post od natasha » 09 Apr 2013, 16:11

Danas sam svima na poslu rekla sve.
Lepo I smireno, bez optuzivanja i uzbudjivanja, bez ulazenja u previse detalja, ali odlucna da kazem sta mislim, da stanem iza svoje istine.
Ocekivala sam burnu reakciju ili bar negodovanje,ali nista od toga.
Menadzeru kao da je laknulo kad je konacno izgovoreno to o cemu se inace cuti.
Ne znam, mozda mi se tako cini jer je meni laknulo.
Videcemo sta ce dalje biti.

Korisnikov avatar
naca
Moderator foruma
Pridružio se: 26 Mar 2008, 00:47

Post od naca » 24 Apr 2013, 22:14

Svracam samo da te pozdravim.
Postidela sam se kada sam videla novosti na forumu, a ja ne reagujem.
Nadam se da si dobro.
Kod mene ima jaaaako puno novosti, uglavnom ruzne, ali jedno je vazno:
Danas ne pijem, ma sta se desavalo oko mene i u mojoj ludoj glavi!!!
Pisemo se (icon_e_wink)
Ljubim.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Korisnikov avatar
natasha
Moderator foruma

Post od natasha » 29 Apr 2013, 14:04

Hvala Naco, sve je ok.
Veliki pozdrav I tebi, I ne brini, this is a free world, - ljudi treba da rade ono sto im se radi, I da idu kud ih srce vuce.

pusti krivicu nego ulazi energiju u ono sto ti je trenutno najbitnije.

WTP

Odgovori

Povratak na “LIČNE PRIČE”