Lecenje alkoholizma u beogradskim bolnicama

Sve o metodama institucionalizovanog lečenja različitih bolesti zavisnosti – ambulante, bolnice, detox, psihijatrija – kako izabrati ono što vam najviše odgovara ako želite da se lečite u instituciji..

Moderator: admin

Odgovori
Korisnikov avatar
natasha
Moderator foruma
Pridružio se: 21 Jan 2012, 12:29

Lecenje alkoholizma u beogradskim bolnicama

Post od natasha » 30 Mar 2013, 05:39

Htela bih da cujem iskustva ljudi koji su prosli kroz proces lecenja alkoholizma u nasim bolnicama.
Zanima me da li to jos uvek funkcionise kao do pre desetak godina kada sam ja, kao suovisnik ( valjda se to tako kaze, zaboravila sam kako smo mi tamo nazivani) svom partneru ucestvovala u porodicnoj terapiji.

Inace secam se da su govorili da ce to biti poslednja godina kada narkomani I alkoholicari zajedno posecuju iste grupe u okviru porodicne terapije ( tako su nam bar govorili u Palmoticevoj). Moj partner je pre alkoholizma bio zavistan od heroina I posle skidanja je godinama pio I duvao travu, te mu je prijalo da na grupi ima ljude od "svoje sorte" , politoksikomane (kako to strucnjaci danas kazu).

Sto se same terapije tice, meni licno nije prijao pristup koji se tamo forsirao. Lekari su bili grubi u nastupu, umeli su I da nas vredjaju I ponizavaju, I alkoholicare I nas, njihove partnere. Ja ne verujem u takav pristup.

Moj partner je zbog toga I odustao od te terapije, pred sam kraj lecenja. Cim je izasao iz Palmoticeve, napio se ko' zmaj.
Trebalo je da prodje nekoliko meseci ponovnog opijanja da bi opet resio da prestane. Ali ovaj put je krenuo na terapiju kod lekara privatne prakse , psihijatra koji je znao kako da istovmeno tretira I njegov problem alkoholizma I problem bipolarnog poremecaja licnosti. I uz to ga je tretirao kao ljudsko bice a ne kao sljam.
On od tad ne pije, evo vec desetak godina.

Ja vise ne zivim u Srbiji I volela bih da cujem da li se tamo ista promenilo, da li su uvedeni neki novi oblici lecenja, nove vrste terapije? Da li su ljudi koji zive sami te ne mogu da idu na porodicnu terapiju ( jer uslov za tu vrstu lecenja bio je da se dolazi na grupe sa partnerom ili clanom porodice) dobili neku opciju ili su I dalje prepusteni sami sebi?
Uzmi sta ti odgovara, ostalo zaboravi...

Korisnikov avatar
Synthetics
Pridružio se: 05 Maj 2016, 22:17

Re: Lecenje alkoholizma u beogradskim bolnicama

Post od Synthetics » 11 Avg 2016, 16:50

Slika

Odgovori

Povratak na “INSTITUCIONALIZOVANO LEČENJE”