Kako mu pomoći?

Ovaj forum je za osobe koje su u bliskoj vezi sa zavisnicima i koje pate uz njih, bez obzira da li zavisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovde možete da postavite pitanja i razmenite mišljenja, informacije i iskustva o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne zavisnicima

Moderator: admin

Odgovori
Nemoguvise
Pridružio se: 14 Dec 2016, 11:15

Kako mu pomoći?

Post od Nemoguvise » 14 Dec 2016, 12:10

Dobar dan! Nova sam i prvi put na nekom forumu tako da ne zamerite na nekoj nepravilnosti!
Moj suprug je alkoholicar, sa njim sam u braku već devet godina i imamo dvoje dece uzrasta 7i 8 god. Ne mogu reći da je alkoholizam prisutan odnedavno on je tu od početka u vidu par čašica na nekoj proslavi, kući da se opustis, kad radiš nešto pa da predahnes...Međutim zadnje tri godine je konstantan dok već par meseci svakodnevno! Već je u fazi kad krije flaše po kući, dvorištu, kad uzima pare za alkohol a navodno mu treba za nešto drugo. Bilo je i situacija kad je i zadnje pare umesto za hranu trošio na flašu! Ne treba mu društvo on je ona vrsta koja sama pije.A kad je pijan tad je agresivan, prepametan,svadjalacki nastrojen pa i u par navrata fizički je pokušao da nasrne.Ja sam pokušala da pričam sa njim i po sto puta čula onu čuvenu NECU VISE! Pretila sam, ucenjivala, čitala članke, ukazivala na problem
Ali sve je to bezuspešno! Kad je trezan on je dobar, kao muž kao otac ali prosto neće i ne može da prizna sebi da je u problemu. Mi nismo iz Bg ili bilo kog mesta gde se organizuju AA sastanci niti smo u mogućnosti da istim prisustvujemo zbog daljine, finansija... Značio bi mi bilo kakav savet, kako se postaviti i kako mu pomoći! Volela bih da mu pomognem jel je odustati najlakše ali to nije rešenje! Hvala Vam!

Korisnikov avatar
naca
Moderator foruma
Pridružio se: 26 Mar 2008, 00:47

Re: Kako mu pomoći?

Post od naca » 17 Mar 2017, 23:42

Ne znam kako, ali ja tek večeras vidim ovaj post prvi put!
Ja sam Naca i ja sam alkoholičarka!
Prošla sam kroz sve to, draga, što prolazi vaš muž sada.
Ja se trudim da pomognem koliko god znam i umem svakome ko traži pomoć,
a tiče se alkoholizma.
Tako, da, ako bi vaš muž poželeo da prestane da pije - ja sam tu!!!
Neka se javi.
Sve najbolje
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan...

Odgovori

Povratak na “PORODICE , PARTNERI I PRIJATELJI ZAVISNIKA”